Povodom 1. februara – Svjetskog dana hidžaba Elči Ibrahim-pašina medresa organizuje niz aktivnosti, a jedna od njih je likovna radionica koja je održana u utorak, 01. februara 2022. godine, u prostorijama Škole. Radionicu je predvodila profesorica mr. Čakić Amila.
S obzirom da imamo mnogo kreativnih učenica i onih koje vole likovnu umjetnost, ova radionica je bila izuzetna prilika da one ljubav koju osjećaju prema hidžabu prenesu na papir.
Podsjećamo, 1. februar se od 2013. godine obilježava kao Svjetski dan hidžaba, a ustanovljen je na prijedlog studentice Nazme Khan iz New Yorka koja je željela podstaknuti nemuslimanke da na jedan dan dožive iskustvo nošenja hidžaba. Na taj potez se odlučila nakon što je u New Yorku nakon terorističkog napada 2001. godine doživjela brojne neugodnosti zbog toga što nosi hidžab.